Історія

Історія створення першого сайту

Батьком першого в світі сайту став фізик Тім Бернерс-Лі, будучи співробітником Європейської організації ядерних досліджень CERN, розташованої в Женеві, він висунув пропозицію про передачу даних за допомогою гіпертексту допомогою глобальної мережі Інтернет. Сталося це у березні 1989 р., а вже в 1990 р. вчений розробив перший сайт з адресою info.cern.ch. На ньому було розміщено докладний опис абсолютно новою на той момент технології WWW (World Wide Web). Вона базувалася на принципі інтернет-адресації URL, протоколі передачі інформації HTTP. А також спеціальному мовою розмітки гіпертексту HTML.
Задовго до того, як з'явився перший сайт, його творець розробив спеціальне Enquire. Це сталося в 1980 р. з метою заснувати єдиний інформаційний простір, що складається з Інтернету, комп'ютерів користувачів та гіпертексту. Зберігання інформації стало можливо завдяки принципом випадкових асоціацій. При цьому гіпертекст дозволяв не тільки переглядати інформацію на web-сторінках, але і зв'язати останні між собою за допомогою посилань, що забезпечило легкий і швидкий доступ до даних. Щоб продемонструвати новинку, Тип Бернерс-Лі запропонував своїм співробітникам в CERN розміщувати файли з гіпертекстом, пов'язані гіперпосиланнями. При цьому працівники отримали доступ не тільки до новинних можливостей Глобальної мережі, але і до внутрішнього пошуку по документам.
На той момент info.cern.ch був ще самим першим веб-сервером на базі ПК NeXT. Працюючи в лабораторії CERN, він отримав горде ім'я першого в світі сайту. На першій web-сторінці були розміщені відомості про проект першого інтернет-браузера WWW, технічні особливості створення інших web-сторінок, дані про гіпертексті. Також там містилися докладні роз'яснення про те, як вести пошук потрібної інформації в Інтернеті, описувалися принципи інсталяції браузерів, серверів і порядок роботи з ними. Перший в світі сайт став повноцінним Інтернет-каталогом, де згодом Бернерс-Лі опублікував перелік посилань на нові сайти.
Починаючи з 1991 року, web-сервера стали поширюватися і по іншим європейським установам, а незабаром і заокеанські колеги вирішили приєднатися і скористатися науковою розробкою – сервер з'явився в Стенфордському центрі лінійного прискорювача SLAC у США. Якщо до кінця 1992 р. в світі налічувалося всього 26 відомих web-серверів, то в жовтні 1993 року ця цифра зросла до 200 одиниць.
Цікаво знати, що знаменитий ПК NeXT, який є важливою частиною інтернет-історії і за яким працював Тім Бернерс-Лі, був представлений у CERN на виставці Microcosm як перший в світі web-сервер, web-редактор і гіпермедіа браузер.
Нині широко використовуваний стандарт WWW був визнаний і затверджений в Женеві в травні 1991 р. в CERN. При цьому творець першого у світі сайту Тім Бернерс-Лі отримав негласну, але почесне звання «батька» ключових веб-технологій: URI/URL, HTTP, HTML.
Варто відзначити, що незважаючи на настільки пізніше «відкриття» Інтернету, його теоретичний базис був закладений кількома десятиліттями раніше. Ще в 1940-х роках ученим Ванневаром Бушем були запропоновані гіпотези щодо використання технічних приладів з метою розширення можливостей людської пам'яті та індексації всіх даних, зібраних людством, для їх оперативного пошуку. Крім того, теорію гіпертексту вперше висунули Даг Енгельбарт і Теодор Нельсон, що представляють технологію у вигляді «ветвящегося» тексту, який пропонував користувачам кілька варіантів матеріалу. У свою чергу, Нельсон почав розробку гіпертекстової системи Xanadu, але так і не закінчив її. Мріючи впровадити перехресні посилання у всі існуючі в світі тексти, вчений збирався створити програму для зберігання текстових даних і пошуку по ним із застосуванням «вікон» і взаємозв'язків.
Зараз Бернерс-Лі – керівник власного Консорціуму Всесвітньої Павутини (WWW Consortium), відкритого вченим. Компанія спеціалізується на розробці та впровадженні нових інтернет-стандартів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий